Adwentowe formatowanie 2014 -  czyli młodzież z Mucharza na rekolekcjach w Bukowinie Tatrzańskiej

W dniach 12-14 grudnia 2014 r. młodzież z Parafii pod wezwaniem św. Wojciecha w Mucharzu wyjechała na rekolekcje do Bukowiny Tatrzańskiej. Rekolekcje rozpoczęły się w piątek wieczorem, zaraz po zakończonym zakwaterowaniu u bezhabitowych sióstr „Sługi Jezusa” w Bukowinie Tatrzańskiej, które nas ugościły. Pierwszym wspólnym rekolekcyjnym spotkaniem był wieczór zapoznawszy - wspaniały czas na przełamanie lodów oraz zapoznanie się z pozostałymi uczestnikami. Po tak miło wspólnie spędzonym czasie udaliśmy się na kolację, po której wszyscy zgromadziliśmy się na modlitewnym czuwaniu w kaplicy. Był to czas osobistego spotkania z Jezusem oraz Maryją. Na modlitwie każdy mógł podziękować Jezusowi za wspaniały dzień oraz możliwość uczestniczenia w rekolekcjach, a także poprosić o błogosławieństwo na kolejne dni rekolekcji. Następnego dnia po wspólnym śniadaniu udaliśmy się na poranną modlitwę i wspólne uwielbienie. Po modlitwie ks. Leszek Węgrzyn wraz z siostrą Izabelą Wrześniak przeprowadzili z nami rozmowę o emocjach, podczas której każdy mógł się wypowiedzieć oraz zapytać o nurtujące go problemy. Podczas tego wspólnego spotkania graliśmy w różne gry tematyczne - na mnie duże wrażenie wywarła gra zaufania. Po rozmowie przed udaniem się na obiad uwielbialiśmy Pana śpiewem. Około godziny 13:00 w sobotnie popołudnie pojechaliśmy na wycieczkę do Zakopanego. Pierwszym przystankiem, a zarazem głównym celem tej wyprawy była uroczysta Msza Św. na Kalatówkach. Po zakończonej Eucharystii siostra Albertynka oprowadziła nas po Pustelni św. Brata Alberta. Podczas zwiedzania Pustelni siostra po krótce opowiedziała nam historię powstania Pustelni św. Brata Alberta na Kalatówkach z kaplicą św. Krzyża, oraz przybliżyła nam życiorys św. Brata Alberta. Następnie w ramach wolnego czasu zwiedzaliśmy Krupówki. Ale to nie był koniec wrażeń sobotniego dnia. Po powrocie do Bukowiny Tatrzańskiej i wspólnej kolacji czekała nas miła niespodzianka - wyprawa na stok narciarski. To był wspaniały czas wypoczynku - zjeżdżaliśmy na jabłuszkach oraz na workach wypchanych słomą. Po tej chwili dziecięcego zapomnienia udaliśmy się na adorację. Był to wyjątkowy czas spotkania z Bogiem. Podczas adoracji była możliwość spowiedzi, aby móc jeszcze bardziej zbliżyć się do Pana. Podczas tego modlitewnego czuwania każdy z osobna napisał prośby i podziękowania Jezusowi. To był wspaniały czas spędzony na osobistej rozmowie z Jezusem. Następnego dnia w niedziele z samego rana udaliśmy się na Mszę Św., aby przywitać się z Jezusem i z Nim rozpocząć ostatni już dzień rekolekcji. Po śniadaniu spotkaliśmy się na pracy w grupach. Tematem przewodnim spotkania był ,,Ideał kobiety i mężczyzny". Każda z grup przygotowała plakat, który przedstawiała i omawiała pozostałym grupom po obiedzie. Czas szybko mijał. Gdy nadszedł czas pożegnania, po spakowaniu bagaży, każdy z nas ,,wysyłał" swoje prośby i podziękowania dla Pana poprzez ich spalanie. I tak zakończyliśmy nasze rekolekcje, nadszedł czas powrotu do domu. Rekolekcje były wspaniałe, poznałam wielu nowych ludzi, wspaniale się bawiłam, a zarazem był to cudowny czas spotkania z Jezusem. Polecam każdemu.

Basia Salasmiley