WĘGRY: PIELGRZYMKA, REKOLEKCJE, WYCIECZKA.

W dniach od 21 do 28 lipca 2014r. młodzież z mucharskiej Parafii św. Wojciecha po raz pierwszy wzięła udział w pielgrzymce na Węgry, której przewodniczył wikariusz tutejszej parafii ks. Leszek Węgrzyn.
W wyjeździe uczestniczyło ok. 70 osób zarówno z parafii mucharskiej jak i lipnickiej Parafii pw. św. Łukasza
Ewangelisty.

To był wspaniały wyjazd obfitujący w wiele wrażeń! Nie było czasu na nudę. Dużo zwiedzaliśmy, ale także odpoczywaliśmy korzystając z uroków Balatonu. Pierwszego dnia udaliśmy się do Oceanarium, gdzie podziwialiśmy mnóstwo gatunków ryb, małp, węży oraz rekinów. W programie pielgrzymki oczywiście nie zabrakło modlitwy oraz codziennej Mszy Świętej, a także czasu na wspólne czytanie Pisma Świętego. Był to dla nas niezwykły okres zadumy
i refleksji. W wolnym czasie zorganizowano dla nas ognisko oraz turniej piłki nożnej, który wygrała grupa starszej młodzieży mucharskiej. W planie pielgrzymki przewidziano ponadto czas na zwiedzanie różnych miast. Uczestniczyliśmy w wyjeździe m.in. do Tatabanaya oraz jaskini Selima. Podziwialiśmy piękne widoki z kopuły esztergomskiej bazyliki, na którą wyszliśmy wspólnymi siłami po ok. 500 schodach. Odbył się również wyjazd nad piękny Balaton połączony z plażowaniem. Ostatni dzień pielgrzymki poświęcony był zwiedzaniu Budapesztu - stolicy a zarazem jednego z największych miast Węgier, którego przedsmak poczuliśmy już w sobotni wieczór na nocnym rejsie statkiem, w czasie którego zachwycaliśmy się m.in. przepięknie oświetloną siedzibą węgierskiego parlamentu oraz tutejszymi mostami. Zwiedzaliśmy także Bazylikę św. Stefana oraz Wzgórze Gellerta. Był to wyjazd, który można określić jednocześnie trzema słowami: PIELGRZYMKA, REKOLEKCJE, WYCIECZKA. Warto było! Mnóstwo zabawy, frajdy, uśmiechów, a pośrodku tego wszystkiego On Nasz Mistrz i Zbawiciel!

Karina Porębska