W sobotę, 31 maja, w święto Nawiedzenia NMP w katedrze na Wawelu metropolita krakowski, ks. kardynał Stanisław Dziwisz wyświęcił 22 neoprezbiterów Archidiecezji Krakowskiej. Jednym z nich był nasz rodak KS. JACEK JASTRZĘBSKI . Po wakacjach, od początku nowego roku szkolnego, rozpocznie On pracę w parafii pw. Św. Jacka w Groniu - Leśnica gdzie został posłany przez Księdza Kardynała.

Nowo wyświęceni kapłani wstąpili do Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie w 2008 roku. Pierwszy rok formacji rozpoczęło 46 alumnów dla diecezji krakowskiej i bielsko-żywieckiej. Obecnie rocznik liczy 27 osób (pięciu kapłanów z tego rocznika dla diecezji bielsko-żywieckiej  wyświęcił wczoraj bp Roman Pindel w Bielsku Białej). W pierwszych latach formacji duchowej i intelektualnej opiekunem rocznika był ks. Piotr Grotowski, a ojcem duchownym ks. Tadeusz Mrowiec. Od trzeciego roku formacji, w domu przy ulicy Podzamcze 8 nowym opiekunem rocznika został ks. Józef Gubała, a ojcem duchownym alumnów stał się ks. Kazimierz Duraj.

Tegoroczni neoprezbiterzy podczas formacji seminaryjnej mieli trzech rektorów: do 2011 r. ks. Grzegorza Rysia (obecnie biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej) do roku 2013 ks. Romana Pindla (obecnie biskup ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej) i aktualnie ks. Krzysztofa Gryza.

W Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (1 czerwca) większość neoprezbiterów odprawiało prymicje w swoich rodzinnych parafiach - również nasz KS. JACEK. Ogarnijmy modlitwą wszystkich młodych kapłanów z rocznika św. Pawła posłanych do winnicy pańskiej archidiecezji krakowskiej.

O neobrezbiterach 2014 więcej można dowiedzieć się na TUTAJ :o)

... zdjęcia z Prymicji KS. JACKA  ;o)