Z darem modlitwy i wspomnienia …..

8 marca br. na zakopiańskim cmentarzu, pożegnaliśmy śp. Marię Lampa, ukochaną siostrę ks. Prałata Jana Marcisza. Odeszła do Pana 6 marca w wieku 81 lat – ostatnia z rodzeństwa, cicha i dobra opiekunka ks. Jana.

Mszy Św. pogrzebowej przewodniczył ks. Prałat Jan Marcisz, zaś koncelebransami byli: ks. Proboszcz z Mucharza – Krzysztof Strzelichowski, ks. Proboszcz z parafii Miłosierdzia Bożego w Zakopanym – Piotr Pławecki, ks. Tadeusz Rudek z tejże parafii oraz ks. Tadeusz Dybeł – Proboszcz z parafii Św. Mikołaja w Maniowach rodem z Wiśniowej czyli rodzinnej miejscowości śp. Marii i ks. Jana.

W ostatniej drodze śp. Marii towarzyszyła liczna rodzina, grono przyjaciół
i mieszkańców Zakopanego, przedstawiciele z parafii pw. Św. Wojciecha BM
w Mucharzu: SS Pasjonistki, parafianie i Parafialny Oddział Akcji Katolickiej którego asystentem parafialnym jest ks. Jan Marcisz.

Żegnały śp. Marię Tatry. Rano spowite mgłą – wyjrzały w blasku słońca. Tylko Giewont pozostał otulony welonem mgieł, jakby w żałobie.

Śp. Maria spoczęła obok swego męża Stanisława.

tekst: p. Sylwia Sulka