Młodzież po II klasie gimnazjum i wszyscy zainteresowani

zaproszeni są do przeżycia nie zapomnianej przygody na łonie natury

od 10 do 19 lipca 2014

na spływie kajakowym na rzece Obrze (Ziemia Lubuska)

którą pływał również ks. Karol Wojtyła

(na trasie jedyny pomnik ks. Karola w kajaku w Zbąszyniu)

Kajak, namiot, trochę jedzenia i natura, która niesie ze sobą wiele niespodzianek

to właśnie uroki które są wokół nas i wystarczy wyciągnąć po nie ręką

ZGŁOSZENIA I SZCZEGÓŁY U KSIĘDZA LESZKA WĘGRZYNA

DO 30 MARCA 2014

O rzece:

Rzeka, która sama dopasowuje się do poziomu umiejętności spływowiczów. Z każdym dniem przygody, a co za tym idzie zbieraniem doświadczenia, staje się troszkę trudniejsza. Za każdym razem odkrywa przed nami nowe oblicze.

Nawet początkującym odcinek powyżej Międzyrzecza nie sprawi trudności. Zaprawieni kajakarze zakochają się w wyzwaniach, które niesie ona za Św. Wojciechem.

Obra jest idealna do zorganizowania spływów rodzinnych, gdyż nie da się nudzić pociechom. Zarówno widoki, przeprawy przez niegroźne przeszkody jak i kąpiele na postojach dostarczą Państwu niezapomnianych wrażeń.

Jeden z proponowanych programów spływu (może ulec zmianie):

Program spływu

• 1. dzień: Dzień typowo organizacyjny, szczegóły do omówienia z odstawieniem samochodów do Św. Wojciecha i transport sprzętu - dzień spływowy na odcinku - Kopanica Nowa Wieś Zbąska ok. 3-3,5 godz.
  • 2. dzień: Trasa Nowa Wieś Zbąska - Jezioro Lutol ok. 5-6 godz. wraz z przerwą na zwiedzanie Zbąszynia.
  • 3. dzień: trasa Jezioro Lutol - Rańsko. Zwiedzanie Trzciela 5-6 godz.
  • 4. dzień: trasa Rańsko - Św. Wojciech 5-6 godz.
  • 5. dzień: proponuję wycieczkę na bunkry do MRU w Pniewie i po południu trasa na 2,5 godz. Św. Wojciech - Gorzyca (pole biwakowe z prysznicem).
  • 6. dzień: trasa Gorzyca - Chycina ok. 5-6 godz.
  • 7. dzień: trasa Jez. Chycińskie - St. Dworek. Zwiedzanie zapory w Bledzewie oraz Bledzewa ok.. 5-6 godz.
  • 8. dzień: trasa Stary Dworek - Skwierzyna. ok. 4-5 godz. - zakończenie spływu.