Dnia 17.11.2017r. w piątek około  godz. 17:00 wyruszyliśmy do Poronina na rekolekcje. Prowadził  ks. Przemek i s. Izabela, zaś samych uczestników było 24. Kiedy dotarliśmy na miejsce rozlokowaliśmy się i zjedliśmy kolację. Nie mogło zabraknąć zabawy więc odbył się ,,pogodny wieczorek”, a po nim modlitwa wieczorna i cisza nocna.

Rano po modlitwie porannej i śniadaniu rozeszliśmy się na prace w grupach. Następnie dzieliliśmy się ze wszystkimi tym co omawialiśmy i wyruszyliśmy w góry. Odwiedziliśmy tam zakon ojców albertynów, gdzie celebrowaliśmy Eucharystię, a następnie zawitaliśmy w pustelni św. Brata Alberta. Potem pieszo ruszyliśmy w stronę Krupówek, na których każdy mógł coś sobie kupić. Po powrocie do ośrodka zjedliśmy obiado-kolację i oglądnęliśmy pierwszą część filmu ,,Abraham”. Uczestnicy zdecydowali, że chcą ,,pogodny wieczorek’’ więc odbył się. Po nim nastąpiła modlitwa i cisza nocna.

Dzień później po modlitwie i śniadaniu oglądnęliśmy drugą część wczoraj zaczętego filmu. Następnie odbyła się praca w grupach na której wymyślaliśmy różne scenki tematyczne, którymi później się dzieliliśmy. Na zakończenie rekolekcji nie mogło zabraknąć Mszy świętej i obiadu. Z rekolekcji wszyscy wrócili szczęśliwi i chętni do kolejnego wyjazdu.