Rekonstrukcja ręki pomnika Jana Pawła II

W środę 24 sierpnia 2016 udało się zrekonstruować odłamaną rękę pomnika Papieża Jana Pawła II przy kościele parafialnym w Mucharzu. Przed kilkoma miesiącami podczas wichury konary drzew uszkodziły wspomniany pomnik "wyrywając krzyż" z ręki Jana Pawła II. Mistrzowskiej rekonstrukcji dokonał artysta - rzeźbiarz ze Stronia: pan Wiesław Mlak. Może się on poszczycić: pracami dokonanymi w Krakowie, między innymi: wnętrze w teatrze starym, kabaret maska, wnętrze w kawiarni ratuszowej w Krakowie oraz bliższe nam: fontanna, pomnik Franciszka z Asyżu i wilka w Kalwarii Zebrzydowskiej na dziedzińcu klasztornym. Człowiekiem, który wiele wysiłku i zaangażowania włożył w poszukiwanie artysty, jak również w samo dbanie o dobre zachowanie pomnika jest pan Józef Skudlarski. Sam nie obawia się wziąć odpowiednich narzędzi, aby pomnik drogiego nam Papieża trwał jeszcze przez lata na mucharskim wzgórzu. Niestety czas i warunki atmosferyczne sprawiają, że kamień z którego wykonana jest rzeźba ulega korozji, dlatego tym bardziej trzeba podziękować takim ludziom jak pan Józef, którzy z wielką miłością i pasją dbają o pamięć Świętego, który na stałe wpisał się w życie wiary naszej parafii. Zapewne wiele jeszcze pracy z przywróceniem pomnikowi pierwotnego blasku, lecz tym czasem pastorał mocno utwierdzony w ręce Papieża, pięknie się prezentuje co też warto zobaczyć....