Welcome to Mucharz!!!

Linki z powitania:

Welcome to Mucharz

Początek Drogi Światła

W dniu 25.07.2016r. do naszej Parafii przybyli pielgrzymi, którzy biorą udział w Światowych Dniach Młodzieży. W godzinach popołudniowych powitaliśmy 33 Polaków z Cieksyna (okolice Płocka) oraz 26 Amerykanów, głównie z Kalifornii, Chicago i Florydy, którzy zostali przyjęci przez rodziny z Parafii. Wieczorem o godzinie 21:30 zaprosiliśmy naszych gości na Drogę Światła, która miała miejsce już kilka razy w Parafii. W oprawę tego nabożeństwa zaangażowała się Grupa Apostolska wraz ze scholą, na czele której stanęła Pani Asia, która zadbała o to, by rozważania poprowadzić również w języku angielskim. Każda stacja opatrzona była rozmyślaniem, krótką pantomimą oraz pieśnią. Młodzi Apostołowie Wiary po każdej stacji zapraszali kilku wiernych do ołtarza, dając im lampion do ręki. Światełka utworzyły na końcu krzyż. Wspólna modlitwa połączyła wszystkich obecnych w kościele. Wiele narodowości, wiele języków, wiele kultur, które przybyły tutaj dla jednego Boga. Ciszę po wystawieniu przerwał Apel Jasnogórski, odśpiewany wspólnie przez wszystkich. To wspaniałe uczucie poczuć się jak jedna wielka rodzina w gronie osób mieszkających na drugim końcu świata. Jest to jedno z pierwszych wydarzeń rozpoczynających się dopiero Światowych Dni Młodzieży. Pielgrzymi zatrzymują się w naszej Parafii do soboty-30.07. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy tak aktywnie brać udział i żyć tym niepowtarzalnym wydarzeń, poznając tylu młodych ludzi z całego świata!

~Jesus, I trust in you!

Karolina Biel