Peregrynacja Symboli ŚDM - Krzyża i Ikony Matki Bożej

Wadowice

12-14 czerwca 2016 r.

W poniedziałek 13 czerwca odbyła się peregrynacja Symboli Światowych Dni Młodzieży w Wadowicach. O godz. 10.30 na Rynku wolontariusze ŚDM i chętni uczestniczyli w akcji "Cała Polska, tanczy dla Jana Pawła II" pod wodzą Józefa Hojny. Tańczyli oni przy dźwięku religinjych pieśni, tworząc przy tym wspaniałą atomosferę. Natępnie odbyła się Eucharystia z obecnością znaków ŚDM- Krzyża i Ikony Matki Bożej, którą przewodził ks. bp Damian Muskus. W Mszy Św. uczestniczyło wiele szkół, w tym nasze Gimazjum w Jaszczurowej. O godzinie 15.45 w Bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny odbyło się czuwanie dla Parafii Mucharskiej. Prowadzone przez ks. Leszka i młodzież z naszej parfii.Obecni byli też przedstawiciele Domowego Kościoła i Galilei towarzyszyli młodzieży w czuwaniu wraz z Siostrami Pasjonistkami, lecz nie zabrakło także innych mieszkańców Mucharza. Główną treścią tej Adoracji były czytane, przez jej uczestników, listy od Pana Jezusa, pomiędzy którymi grano na gitarze pieśni chwalące Boga.

Monika Błachut

Linki do filmików z wydarzenia:

Przyjaciela mam

Wypłyń na głebię