Czuwanie modlitewne z Janem Pawłem II w Wigilię Miłosierdzia Bożego

,,Ostatnie słowo Boga w sprawie ludzkiego losu to nie śmierć, lecz życie, nie rozpacz, lecz nadzieja.’’ - pisał Jan Paweł II. Do tej nadziei świętowania, narodzin dla nieba, w rocznicę śmierci swojego Patrona Ojca świętego Jana Pawła II, wezwała nas 2 kwietnia w Wigilię Bożego Miłosierdzia Szkoła Jana Pawła II w Mucharzu, która po raz kolejny uczciła swojego Patrona.

O godz. 19.30 nastąpił radosny przemarsz ze szkoły do Kościoła św. Wojciecha uczniów, nauczycieli, rodziców
i zaprzyjaźnionej ze Szkołą kapeli < Echo Gór > z Kasinki Małej. Tam miała miejsce prowadzona przez ks. Leszka Węgrzyna - Droga Światła, oparta na rozważaniach zaczerpniętych z encykliki Jana Pawła II < Dives in Misercicordia >, teksty te jakże wymownie wpisują się w przeżywany w Kościele Jubileuszowy Rok Miłosierdzia. Modlitewne rozważania przygotowała wspólnota Domowego Kościoła natomiast młodzież z grupy „Apostołowie Wiary”, ubogaciła je niezwykłą pantomimą, która wprowadzała nas w klimat Zmartwychwstania. Całość adoracji uzupełniała modlitewnym śpiewem schola „Gwiazdy Jezusa” prowadzona przez panią Joannę Szeląg. Symbol Światowych Dni Młodzieży, który powstawał z umieszczonych przez środek Kościoła świec pięknie wpisywał się w kontury mapy Polski, nawiązując do 1050 rocznicy chrztu i Spotkania Młodych w Krakowie.

Ojciec Święty sam wiele razy mówił, że tajemnica zmartwychwstania zdumiewa go. I że temu zdumieniu towarzyszy niedowierzanie. Tak jak prawie dwa tysiące lat wcześniej towarzyszyło apostołom i niewiastom, którzy
o wschodzie słońca przybiegli do grobu. Ojciec Święty nieustannie przypominał, że to wszystko, co dotyczy Zmartwychwstania wydarzyło się naprawdę. Ze mamy dług wobec Boga, który dał nam szansę na życie wieczne.  Jego najważniejsze słowa, myśli, nauczanie i przesłanie, przypomniały dzieci i młodzież ze szkoły Jana Pawła II, które pod przewodnictwem Pana Dyrektora Mariana Fujaka, czytały piękne modlitwy i głębokie rozważania.

Pan Dyrektor zawierzył Ojcu świętemu całą społeczność Szkoły, nauczycieli, rodziców, a przede wszystkich uczniów tych, którzy uczą się w niej obecnie jak i kolejne pokolenia. Kapela < Echo Gór> z Kasinki Małej, ubogaciła swoim śpiewem tą część uroczystości. Mogliśmy usłyszeć i włączyć się we wspólne odśpiewanie,, Czarnej Madonny”, tak bardzo bliskiej sercu Ojca Świętego, którego słowa < Totus Tuus>, < Cały Twój- Maryjo>, wyrażały głęboką miłość do Maryi i stały się sensem całego posługiwania.

Nasze modlitewne czuwanie w Kościele zakończyło się błogosławieństwem Najświętszego Sakramentu
i przejściem pod pomnik Ojca Świętego. Tam po odśpiewaniu ulubionej pieśni papieża< Barki>, złożeniu kwiatów kilka słów podziękowania za świadectwo wiary, obecność dar i osobę Jana Pawła II, skierował do wszystkich zgromadzonych Ks. Proboszcz Krzysztof Strzelichowski.

Całość modlitewnego czuwania została uwieńczona pokazem sztucznych ogni i radosnym marszem góralskiej kapeli.

Ufamy, że Święty Jan Paweł II, który sam szedł drogą krzyża i zaprosił także nas, byśmy do Niego dołączyli w tej ostatniej pielgrzymce- błogosławi nam z Domu Ojca, a dzisiejsze modlitewne czuwanie pozwoliło wszystkim doświadczyć tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.

s. Daria