Rekolekcje

"Z Maryją na drodze miłosierdzia"

W dniach 19.03-22.02 2016r. odbyły się kolejne już rekolekcje z udziałem młodzieży parafialnej. Tym razem miejscem naszego spotkanie była Kalwaria Zebrzydowska. Naszym trzydniowym zmaganiom duchowym towarzyli jak zwykle siostra Iza oraz ksiądz Leszek, a także 5 animatorów: Basia, Karolina, Kinga, Damian i Marcin. Rekolekcje te były czasem przygotowania naszych serc i dusz na dobre przeżycie Wielkiego Postu oraz godne przyjęcie Zmartwychwstałego Jezusa. Pomagać mają nam w tym własnoręcznie wykonane przez nas ikony Matki Boskiej Kalwaryjskiej, której zostaliśmy zawierzeni. Rekolekcje to jednak nie tylko czas całkowitej zadumy i wyciszenia. Oprócz modlitwy, Mszy Świętej, adoracji czy Drogi Krzyżowej urządzaliśmy pogodne wieczorki pełne gier i zabaw, oglądaliśmy filmy, urządziliśmy konkurs czystości a nawet stoczyliśmy bitwe na śnieżki. Mamy nadzieję, że ten wspaniale spędzony czas pozwoli nam odpowiednio przygotować nasze serca na nadchodzące święta Wielkanocne, a Matka Boska Kalwaryjska będzie nas miała w swojej opiece.