Królewki Orszak

W niedzielę 6 stycznia 2016 roku przez Mucharz przemaszerował Orszak Trzech Króli - „Idźmy do Betlejem Kolędować Małemu". Mucharz po raz piąty dołączył do ponad 400 miejscowości w Polsce, organizujących uliczne Jasełka.

W barwnym korowodzie wzięło udział ok. 400 osób: mieszkańcy naszej Parafii jak i całej Gminy Mucharz oraz
z zaprzyjaźnionych miejscowości, między innymi z Kasinki Małej (Wspaniała Orkiestra), Bielan, Kęt, Tarnowskich Gór,
z całego regionu Śląska, kilkunastu królów, pastuszowie oraz Aniołowie, Mikołaje i dbająca o bezpieczeństwo straż mucharska i policja. Orszak uświetniły również osoby niepełnosprawne, które swoim entuzjazmem i pogodą ducha
w pokonywaniu mucharskich pagórków zarażały innych swoją energią. Królewski Orszak, który wyruszył o godz. 15:00 spod kościoła Św. Wojciecha w Mucharzu zakończył wędrówkę w Szkole Podstawowej im. Ojca Św. Jana Pawła II.

W związku z pożarem domu mieszkalnego w Jaszczurowej, podczas Orszaku Trzech Króli w Mucharzu, zorganizowana została na potrzeby pogorzelców zbiórka pieniężna. Zbiórkę przeprowadziło Stowarzyszenie Pomocy Osobom Chorym i Potrzebującym „Braterska Dłoń z Mucharza".

Po przemarszu Szopa Betlejemska w Szkole Jana Pawła II wypełniła się po brzegi. Uczestnicy z wielkim entuzjazmem kolędowali MAŁEMU JEZUSKOWI a pomagali im w tym: niezastąpiony Pan Marian Fujak, Orkiestra Dęta, Zespół Regionalny Dziewczynek z Kozińca, pokaz sztuki walki: „Aikido” naszych parafian, występy znakomitych solistek i góralska „godka”. Wszystko to pomogło nam wszystkim stać się trochę na wzór Mędrców ze Wschodu, którzy pokonując trudności, z radością odnaleźli Jezusa z którym podzielili się tym co mieli najlepszego.

Tym którzy chcieliby jeszcze wesprzeć naszych braci, mogą to uczynić również tu:

• Stowarzyszenie Pomocy Osobom Chorym i Potrzebującym „Braterska Dłoń z Mucharza"
  • Konto nr: 20 8111 1019 2010 2700 1604 0001
  • Dopisek: dla pogorzelców z Jaszczurowej

Orszak Trzech Króli (foto R.Kadela)