„Ci, których kochamy nie umierają, bo miłość jest wieczna”

/ks. Twardowski/

Odeszła do Pana S. Huberta - Stanisława JANUCHTA (1930-2015)

Stanisława Januchta (Siostra Huberta) urodziła się 4 maja 1930 roku we wsi Klonów w gminie Łączna, w parafii NMP Królowej Świata w Brzezinkach, woj. kieleckie (obecnie świętokrzyskie). Pochodziła z wielodzietnej rodziny (ośmioro dzieci), rodzice Antoni i Franciszka zd. Kozubek prowadzili gospodarstwo rolne. Okolice, w których mieszkała rodzina, były terenem walk partyzanckich z okupantem. Niemcy rozstrzelali tam najstarszego brata. Przed wstąpieniem do Zgromadzenia Sióstr Pasjonistek Stanisława pracowała w stołówce u Sióstr Bernardynek Klauzurowych w miejscowości Święta Katarzyna. Podczas odbywających się tam rekolekcji dla Sióstr z różnych zgromadzeń spotkała Siostry Pasjonistki. Od tego czasu nawiązała bliższy kontakt z s. Cecylią i siostrami z Kielc.

Do Zgromadzenia wstąpiła 18 października 1959 r. roku, pierwszą profesję zakonną złożyła 12 sierpnia 1962 roku,
a profesję wieczystą 12 sierpnia 1967 roku. Po pierwszej profesji, czyli w 1962 roku skierowana została do pracy
w gospodarstwie na terenie Seminarium Duchownego w Płocku. Kolejną i ostatnią placówką Siostry Huberty był Mucharz, gdzie realizowała powołanie pasyjne, służąc drugiemu człowiekowi przez pracę, modlitwę i cierpienie. Dobrze ją znali mieszkańcy Mucharza, z którymi spotykała się przez ponad 50 lat. Siostra Huberta Stanisława Januchta odeszła do Pana w szpitalu w Wadowicach w dniu 27 grudnia 2015 r.

Pogrzeb Siostry Huberty odbył się 30 grudnia 2015 roku. Msza św. pogrzebowa została odprawiona o godz. 12.00
w kościele parafialnym w Mucharzu. Następnie ciało zmarłej Siostry Huberty zostało złożone na cmentarzu parafialnym w grobowcu Sióstr Pasjonistek w Mucharzu.

W pogrzebie uczestniczyła najbliższa rodzina Zmarłej, parafianie z Mucharza oraz Siostry Pasjonistki na czele
z Przełożoną generalną m. Anitą Popielewską. Mszy św. przewodniczył miejscowy proboszcz ks. Krzysztof Strzelichowski, a koncelebrowali o. Grzegorz Irzyk, ks. Jan Marcisz oraz ks. Leszek Węgrzyn. W homilii ksiądz proboszcz, nawiązując do Ewangelii, porównał S. Hubertę do prorokini Anny, która dniem i nocą trwała przed Panem. W mucharskiej parafii w najbliższym czasie zostanie odprawionych ok. 40 Mszy świętych w intencji ś.p. S. Huberty, które zostały zamówione przez uczestników pogrzebu.
 

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!