Od 12-14 czerwca 2015 r grupa młodzieży z  parafii Św. Wojciecha w Mucharzu brała udział w warsztatach rekolekcyjnych z formacja animatorów. Była to mała grupa prowadzona przez siostrę Izę ze Zgromadzenia Sług Jezusa i ks. Leszka Węgrzyna z parafii Św. Wojciecha.

Wśród licznych zajęć mających na celu otwarcie na drugiego człowieka, zdobycie umiejętności liderowania
w grupie młodzieżowej oraz wspólnej wędrówki na ścieżkach Jezusa. Najważniejszą część stanowiły  wspólne modlitwy-Msze Święte oraz adoracje Najświętszego Sakramentu.

Oto jedna z adoracji przygotowana przez tą młodzież:

„ Panie gromadzisz nas razem tutaj już kolejny raz. Pozwalać trwać przed Twoim Obliczem i cieszyć się Twoją obecnością. Wlej w nasze serca Swojego Ducha podczas tej adoracji abyśmy w pełni przeżyli czas spotkania z Tobą.”

„Niech nas ogarnie łaska Panie Twa…”

„Dzisiejsza ewangelia ukazuje nam ogrom miłości Matki do Swojego dziecka- do każdego z nas. Możemy się zagubić na zawiłych ścieżkach naszego życia mamy jednak pewność, że Matka szuka nas i czeka na nas z otwartymi rękoma. Serce Matki jest nieskończenie dobre, pełne łaski i miłosierdzia”

„ Święta Maryjo Królowo…”

„Wdzięczność nasza Panie wobec Ciebie jest wielka, jest tyle rzeczy za, które chcemy Ci dziś podziękować, lecz nie sposób je wszystkie wymienić…

-dziękujemy Ci :

-za rozśpiewaną Izę,

-za cool Leszka,

-rozgadaną Gabrysie,

-rozważną Asie,

-kebabowego Marcina,

-za poetkę Kingę,

-milusią Karolinę

-rezolutną Basie- dziękujemy Ci Panie.”

„Wypłyń na głębie”

„Tato przepraszam Cię za nasze upadki, za wszystko to co nie było po  Twojej myśli, za każde słowo , myśl i czyn, którymi Cię obraziliśmy. Proszę wybacz nam.”

Ty prowadzisz mnie Panie”

„ Panie prosimy Cię za naszych duchowych przewodników, aby mieli energię na dalsze budowanie Twej miłości w nas. Pozwól na szczęśliwy powrót do domów oraz na dalsze wzrastanie w Twej nauce”

„Nasz Pan jest potężny”

„Uwielbiamy Cię Jezu za każdą sekundę z Tobą, za każdą minutę Twej obecności w naszym życiu, za każdą godzinę Twej troski o nas. Pragniemy uwielbiać Cię w każdym momencie naszego życia ufni że nigdy nas nie opuścisz- Twoje dzieci”