"Kontemplacja oblicza Chrystusa, nie może zatrzymać się na wizerunku Ukrzyżowanego. Chrystus jest Zmartwychwstałym! [...] Właśnie w Chrystusa Zmartwychwstałego wpatruje się dzisiaj Kościół. (Jan Paweł II) Zgaszone światła, cisza, płonący Paschał, czerwone, chodź niepełne serce, rozświetlające ciemność a w centrum Jezus. Tak właśnie rozpoczyna się „Drogi Światła”. Już po raz drugi w parafii pw. Św. Wojciecha BM w Mucharzu, my młodzież z Grupy Apostolskiej pod przewodnictwem ks. Leszka Węgrzyna postanowiliśmy zorganizować takie nabożeństwo. Jest to wielka pomoc w przeżywaniu niedzieli jako dnia zmartwychwstania Chrystusa. Każdy z nas może przeżywać Drogę Światła zarówno indywidualnie jak też w większej wspólnocie w kościele. Ideą tego spotkania było pokazanie jak bardzo grzech niszczy naszą miłość do Jezusa, utrudnia nam kontakt z nim a także jego rozpoznawanie. Staraliśmy się to pokazać poprzez samodzielnie przez nas ułożone rozważania, a także serce, które każdy z nas formował po swoim przemyśleniu. Dodatkowo mogliśmy sprawdzić się w roli Apostołów Wiary, prowadząc za sobą ludzi i prosząc aby razem z nami odbudowywali serce obrazujące naszą miłość do Jezusa. Dzięki temu pięknemu nabożeństwu każdy z nas tam obecnych mógł na nowo odkryć sens dnia zmartwychwstania ale też w ciszy i refleksji powierzyć Panu sprawy, które kumulowały się w jego sercu.

Karolina Biel