Młodzież z parafii Mucharskiej uczestniczyła w znacznej części Kalwaryjskiej Nocy Uwielbienia 15 maja 2015 roku. Pierwszym mocnym akcentem był koncert zespołu „Matula” o którym niżej. Następnie pochłaniająca wszystkich konferencja Księdza Wojciecha Węgrzyniaka, oraz wspólna Eucharystia pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Grzegorza Rysia. Wieczór, a raczej noc można zaliczyć do naprawdę dobrze spędzonego czasu: ZABAWA – NAUKA – MODLITWA  – czegóż można życzyć sobie więcej smiley

O zespole:

„Zespół Matula powstał w 2007 roku. Zaczęło się, jak zwykle, „przypadkiem”… W pewnym momencie powstała potrzeba oprawy muzycznej na dniu skupienia Domowego Kościoła. Lider zespołu skrzyknął kilkanaście osób i po dwóch próbach zagrali. I tak od ponad 5 lat działają jako grupa zapaleńców muzycznych. W 2013 wydają swoją debiutancką płytę „Każdy komuś służy”. A tak piszą o sobie:

Oto otrzymaliśmy od Najwyższego kilka talentów, każdy z nas na miarę swoich możliwości. Dziś tworząc zespół oddajemy je innym, aby przysporzyć pożytku dobremu Bogu. Wsłuchując się w orędzie Matki z góry La Salette pragniemy być świadkami wielkiej miłości Boga i Jej wołanie do nawrócenia i modlitwy nieść dalej. Gramy, by naszą radością z muzykowania chwalić Boga. Dajemy też świadectwo, że można swój czas i wysiłek poświęcać Bogu.”

Źródło: koncerty.chrzescijanskiegranie.pl/matula-zespol/