ZAGŁOSUJ

(AKCJA TRWA TYLKO DO KOŃCA MAJA)

Przedszkole Prowadzone Przez Zgromadzenie Sióstr Pasjonistek położone jest w malowniczej wiosce Mucharz koło Wadowic - rodzinnego miasta świętego Jana Pawła II.

Do naszego przedszkola uczęszczają dzieci w wieku 3 do 6 lat. Staramy się zapewnić dzieciom jak najlepszą opiekę i stworzyć im domowe warunki. Dbamy o to, aby nasze przedszkole było odpowiednio doposażone, a dzieci mogły korzystać z inspirujących zajęć. Zależy nam na bezpieczeństwie dzieci i ich prawidłowym rozwoju. Ostatnio trafiają do nas dzieci z dużymi wadami wymowy.

Stąd też postanowiłyśmy pomóc naszym dzieciom i w ramach tej inicjatywy CHCEMY OBJĄĆ DZIECI OPIEKĄ LOGOPEDY organizując specjalistyczne zajęcia dedykowane maluszkom.

Kształtowanie i rozwój mowy zależy od rozwoju umysłowego, od rozwoju motorycznego, od poziomu funkcji spostrzeżeniowych, uwagi, pamięci, a nawet od rozwoju emocjonalnego. Dlatego tak ważne jest abyśmy czuwali nad prawidłowym rozwojem mowy dziecka, abyśmy potrafili wspierać i stymulować ten rozwój.

Mowa wywiera wpływ na całe życie człowieka. Rozwój mowy i myślenia należy wspierać, stymulować od samego początku życia, bo jak mawiał przed laty Jan Amos Komeński

"Jakie początki, takie będzie wszystko"

W okolicy nie ma żadnego gabinetu logopedycznego, a Zgromadzenie pomimo ogromnych starań i widocznych potrzeb nie jest w stanie zapewnić takiego wsparcia. To dla nas ważne!

Aby nasz gabinet funkcjonował i przyniósł zamierzone efekty zgłosiliśmy naszą inicjatywę do Fundacji Aviva.